Úvod > Já, moje děti a hudba.

Já, moje děti a hudba.

Rodiče mě přivedli do světa hudby v první třídě, přihlásili mě na místní LŠU a já u klavíru vydržela 12 let. Táta se mnou dost dlouhou dobu pravidelně cvičil. Bylo to velké cvičení vůle, trpělivost a důslednosti. Přehrávání stupnic nahoru dolů, etudy a občas i nějaké hezké skladbičky. Ale radosti v tom bylo méně, než by mohlo být a než bych dětem přála.

Až moje vlastní děti mě přivedly na cestu směřovanou k waldorfské pedagogice, k svobodné výchově, k filozofii Rudolfa Steinera a také k "hraní si" i v hudbě. Objevila jsem kouzlo improvizace, našla si nástroje jako kantela, zvonkohra, tibetská mísa, různé flétničky, bubínky.

Hraní bez not, velkého úsilí a snažení, ale zase se zaujetím námořníka objevitele, nacházíme nové melodie, nápěvky i písničky, které známe. Můžeme společně svobodně tvořit. V pentatonice není žádné disharmonie. Vesmír s námi ladí a my ladíme s ním. To je RADOST!

Souzním s jedním výrokem Rudolfa Steinera "Výchova je především sebevýchova" a tak děkuji svým dětem, velkým učitelům, že jsme spolu znovuobjevili kouzelný svět tónů a melodií.

Když jsem hledala, kde pentatonické hudební nástroje zakoupit, moc možností u nás v ČR jsem nenašla, nakonec mi zvonkohru Auris dovezla kamarádka z Vídně. Byli jsme z ní nadšení!

A tak mě napadlo, si ve své mateřské dovolené vytvořit malý e-shop, který by takové nástroje nabízel...

Děkuji všem, kdo mi s tím pomohli:

   - Markétě Sáblíkové Doubravské za krásné fotky

   - Karlu Kocúrkovi za to, že nám s velkým zaujetím a nadšením na nástroje zahrál

   - Petru Válkovi za obrázek " Děti s hudebními nástroji"

   - společnosti A-WebSys spol. s r.o. za pomoc při vytváření  profesionálního e-shopu.

 

 

   Petra Zsáková

Vítejte v e-shopu Pentaton,

který je zaměřen na prodej pentatonických hudebních nástrojů.  Pentatonika je vhodná především pro předškolní a mladší školní děti a velmi dobře použitelná v muzikoterapii i při meditacích a různých terapeutických technikách.

 

                DOPRAVA  v ČR

 

 Zásilkovna od 47 Kč
 DPD od 87 Kč
 Česká pošta od 87 Kč

 

 

 

 

 

Mrkněte na náš nový eshop: 

          detske-kostky.cz

 

 

kde můžete koupit dřevěné kostky pro děti

nebo si sestavit stavebnici dle Vašich představ.

 

Zákaznická podpora

E-mail: pentaton@email.cz

Mob.: +420 775 650 510

 

Novinky

Pokud chcete posílat novinky na email: