Úvod > Indiánská flétna (Siyotanka) - diatonická dřevěná

Indiánská flétna (Siyotanka) - diatonická dřevěná

Zboží se již neprodává
Katalogové číslo:
Dostupnost:Není skladem
Záruka:24 Měsíců
Množství:1 ks


Popis

 

Indiánská flétna (Siyotanka) - Native American Flute 

 

- diatonická tónová řada

- ladění: A, G nebo D

 

Existuje mnoho příběhů o tom, jak různé indiánské národy vynalezly flétnu. V jednom příběhu datel vyťukal otvory v dutých větvích při hledání termitů a když foukal vítr podél otvorů, lidé v okolí slyšeli hudbu.

 

Nejstarší existující domorodé americké flétny ze dřeva byly shromážděny italským dobrodruhem Giacoma Costantino Beltrami v roce 1823 při jeho hledání u pramene v oblasti řeky Mississippi. Ty jsou nyní ve sbírce Musea Civico di Scienze Naturali v Bergamu v Itálii.

 

Indiánské flétny jsou jedním z nejstarších hudebních nástrojů. Flétna se skládá ze dvou vzduchových komor. Vnitřní stěna (někdy nazývaná konektor) uvnitř nástroje oděluje obě komory: pomalou vzduchovou komoru (také nazývanou kompresní komora nebo ústní komora) a zvukovou komoru (jinak známou jako trubkové těleso, hrající komora, rezonanční komora, tónová komora nebo variabilní trubice). Zvuková komora obsahuje zvukový otvor a tónové otvory (prstové dírky).

 

Pomalá vzduchová komora může sloužit jako sekundární rezonátor, který  může dát  flétne charakteristický zvuk. Obě komory jsou akusticky spojeny úzkým kanálem, tzv. komínkem, který je vytvořen v horní části konektoru a na spodním konci odnímatelného bloku ( "pták", "sedlo", nebo "totem") .

 

"Tradiční" indiánské flétny byly vyrobeny použitím délek částí těla - délka flétny byla dána vzdáleností od vnitřní strany lokte až k špičce ukazováčku. Délka horní vzduchové komory, stejně jako vzdálenost mezi píšťalkou a prvním otvorem byla šířka pěsti. Vzdálenost mezi jednotlivými otvory byla šířka palce a vzdálenost od posledního otvoru na konci byla obecně šířka pěsti.

 

Vyrobeno z bezového dřeva.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci a každý nástroj je svým způsobem jedinečný, bude se nástroj, který obdržíte, lehce lišit barvou a v drobných detailech od nástrojů zobrazených na fotkách.

 

V případě zájmu o výrobu specifického nástroje či konzultace o výrobku, můžete kontaktovat přímo výrobce: Rostislav Žďársky - mob. 775 337 026

 

 

Vyrobeno v ČR

Vítejte v e-shopu Pentaton,

který je zaměřen na prodej pentatonických hudebních nástrojů.  Pentatonika je vhodná především pro předškolní a mladší školní děti a velmi dobře použitelná v muzikoterapii i při meditacích a různých terapeutických technikách.

 

                DOPRAVA  v ČR

 

 Zásilkovna od 47 Kč
 DPD od 87 Kč
 Česká pošta od 87 Kč

 

 

 

 

 

Mrkněte na náš nový eshop: 

          detske-kostky.cz

 

 

kde můžete koupit dřevěné kostky pro děti

nebo si sestavit stavebnici dle Vašich představ.

 

Novinky

Pokud chcete posílat novinky na email: