Já, moje děti a hudba

Rodiče mě přivedli do světa hudby v první třídě, přihlásili mě na místní LŠU a já u klavíru vydržela 12 let. Táta se mnou dost dlouhou dobu pravidelně cvičil. Bylo to velké cvičení vůle, trpělivost a důslednosti. Přehrávání stupnic nahoru dolů, etudy a občas i nějaké hezké skladbičky. Ale radosti v tom bylo méně, než by mohlo být a než bych dětem přála.

Až moje vlastní děti mě přivedly na cestu směřovanou k waldorfské pedagogice, k svobodné výchově, k filozofii Rudolfa Steinera a také k "hraní si" i v hudbě. Objevila jsem kouzlo improvizace, našla si nástroje jako kantela, zvonkohra, tibetská mísa, různé flétničky, bubínky.

Hraní bez not, velkého úsilí a snažení, ale zase se zaujetím námořníka objevitele, nacházíme nové melodie, nápěvky i písničky, které známe. Můžeme společně svobodně tvořit. V pentatonice není žádné disharmonie. Vesmír s námi ladí a my ladíme s ním. To je RADOST!

Souzním s jedním výrokem Rudolfa Steinera "Výchova je především sebevýchova" a tak děkuji svým dětem, velkým učitelům, že jsme spolu znovuobjevili kouzelný svět tónů a melodií.

Když jsem hledala, kde pentatonické hudební nástroje zakoupit, moc možností u nás v ČR jsem nenašla, nakonec mi zvonkohru Auris dovezla kamarádka z Vídně. Byli jsme z ní nadšení!

A tak mě napadlo, si ve své mateřské dovolené vytvořit malý e-shop, který by takové nástroje nabízel...

Děkuji všem, kdo mi s tím pomohli:

   - Markétě Sáblíkové Doubravské za krásné fotky

   - Karlu Kocúrkovi za to, že nám s velkým zaujetím a nadšením na nástroje zahrál

   - Petru Válkovi za obrázek " Děti s hudebními nástroji"

   - společnosti A-WebSys spol. s r.o. za pomoc při vytváření  profesionálního e-shopu.

 

 

   Petra Zsáková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení